Покерът е нещо повече от обикновена игра, това е математическо чудо. Въпреки че мнозина все още не знаят много за положителното въздействие на покера, е трудно да се пренебрегне огромната популярност, която играта е придобила по цял свят.
Покерът е игра на ума, която поставя на изпитание аналитичните, математическите и междуличностните умения на индивида. Това е игра, която тласка нечия умствена и физическа издръжливост до краен предел. Освен това тя косвено преподава житейски уроци.
Ето някои от най-важните неща, които можем да научим от играта на покер, събрани от http://poker-igrach.com/.
Победата не е най-важното
Става въпрос за пътуването, а не за резултата, както казват някои. Става въпрос и за вземането на правилни решения отново и отново.
Ако постоянно поддържаме хладнокръвие и вземаме правилните решения, в крайна сметка ще победим. Прилагайки този урок в живота, човек може да се чувства много по-щастлив и спокоен, изграждайки силен характер, без значение от крайния резултат.
Можем да се справим с неуспеха
Покерът ни учи как да се справяме с неуспеха. Всеки покер играч има дни на загуба. Важно е обаче да бъдем честни в играта си и да анализираме защо сме загубили в този ден.
Много покер играчи понякога не са честни със себе си, когато анализират, но това не бива да е така. Да, трудно е да бъдем честни със себе си, особено когато става въпрос за анализ на слабости, но само така има шанс да не повтаряме старите си грешки.
Дисциплина преди всичко
Всеки, който някога е играл покер, знае, че не може да се спечели всяка ръка. Често в живота си мислим, че имаме всичко и вероятно сме непобедими и започваме да приемаме нещата за даденост. Покерът ни учи, че по всяко време всяка ситуация може да се промени. Добре е да го имаме предвид.
Управление на финансите
Това е един от най-важните уроци, които покерът ни предоставя. Новите играчи винаги се опитват да спечелят милиони от раз и понякога след първоначалния си успех започват да губят пари при по-високите залози. Това може да причини много лични проблеми, до които не е никак желателно да се стига.
Интуицията понякога лъже
Добрите играчи знаят, че трябва да влагаме само пари, които можем да си позволим да загубим. Покерът ни дава представа за внимателно инвестиране на парите във възможности, които водят до гарантирани печалби, без това да пречи на начина ни на живот.
Когато играем покер или просто вземаме решения от реалния живот, често използваме интуиция. Но понякога неоснователни мисли и емоциите са в основата на нашата интуиция.
Въпреки че можем да вземем някои от най-добрите си решения, използвайки нашата интуиция, тя невинаги е от решаващо значение. Добре е да се доверяваме повече на фактите, знанията и опита си, вместо на несигурната интуиция.
Лошата ръка не е краят
Ситуацията с лоши карти може да се промени, когато новите карти са на масата и ако играем добре. И в работата да бъдеш най-слабият в екипа не е краят. Можем да надграждаме върху резултата си и промяната в обстоятелствата може да ни тласне към върха.
По същия начин и добрите времена могат да се обърнат. Ето защо не бива да приемаме любов, здраве, повишение или каквото и да било друго за даденост.
Миналото няма значение
Миналото няма отношение към настоящите карти, раздавани в покера. Всяка ръка се играе по достойнство. Новите резултати не зависят от миналото ни, а от това как ще решим да действаме сега.
Ето защо не бива да носим т. нар. „багаж“, който може само да затормозява настоящето ни. Всичко зависи от това дали сме научили уроците си и как ще си изиграем картите – буквално.